Urlop wychowawczy w 2013 roku

Urlop wychowawczy w 2013 roku

Możliwość skorzystania z urlopu wypoczynkowego to najważniejsze z praw pracowniczych. Zaznaczyć jednak trzeba, że uprawnienie to jest mocno ograniczone przepisami kodeksu pracy. O ile bowiem zatrudniony ma prawo wykorzystać urlop, to dający zatrudnienie może odmówić prawa do urlopu wypoczynkowego. Urlop wypoczynkowy w firmie i wytyczne jego udzielania z pewnością dotyczyć będą znaczną ilość zatrudnionych. Z zasadami udzielania pracownikom urlopów wypoczynkowych zaznajomisz się najszybciej na naszej stronie internetowej o kadrach i płacach.

Wymiar dni urlopu wypoczynkowego których można dać zatrudnionemu uzależniona jest od bieżącego stażu zatrudnienia oraz od tego, czy zawarł umowę o pracę po raz pierwszy w swoim życiu. Do omawianego stażu zatrudnienia zalicza się zatrudnionemu dodatkowo okres nauki.

Odpowiednie obliczenie wymiaru urlopu wypoczynkowego, przysługującego zatrudnionemu jest niezwykle istotne. Nieprawidłowe ustalenie wymiaru urlopu wypoczynkowego może przynieść sankcje, jakie na pracodawcę nakłada właściwy organ kontrolny.


Ocena: 4,5/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 32 (ostatnio: 18.07.2020 04:16:26)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz