Frezowanie kominów

Frezowanie kominów

Kominy XXI wieku

Jak wykazują raporty służb odpowiedzialnych za bezpieczny stan budynków, kondycja dużej ilości kominów w Polsce wymaga interwencji. Brak odpowiedniego ciągu kominowego, niewłaściwy dobór materiałów na ściany kominowe stwarzają rzeczywiste zagrożenia dla mieszkańców, pracowników , a ponadto osób przebywających w zasięgu oddziaływania takich niebezpieczeństw.

Do największych zagrożeń powinno się zaliczyć pożar, którego zarzewiem jest sadza przywierająca do ścian komina. Niewypalona sadza występuje w kominie często wówczas, gdy w ściankach komina występują nierówności i zagłębienia ułatwiające zagnieżdżanie się osadów, a również wówczas gdy konstruktorzy zaprojektowali niepotrzebne przewężenia i zakręty.

Innym poważnym zagrożeniem jest możliwość zatrucia się czadem, który powstaje wówczas, gdy spalanie węgla następuje w niedostatecznej ilości tlenu. Częstym powodem przedostawania się czadu do pomieszczenia są zapchane kominy i niedostateczny ciąg.

Trzecim poważnym zagrożeniem jest możliwość zawalenia się komina, którego ściany uległy uszkodzeniu.

Frezowanie kominów jako eliminator zagrożeń

Ażeby zapobiec większości opisanych zagrożeń można wybudować komin od nowa lub naprawić zepsuty. Okazuje się, że koszty naprawy są znacznie niższe niż budowa od nowa. Jednakże pod warunkiem zastosowania metody, którą może być frezowanie komina, z użyciem najnowocześniejszych i bezpiecznych urządzeń. Zapraszamy Państwa na stronę marex-frez.pl/frezowanie-kominow. Znajdziecie tu dokładny opis technologii , a ponadto porozmawiacie z doświadczonymi fachowcami, którzy udzielą rzeczowej porady i skalkulują koszt usługi.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 53.7360005, Długość geograficzna: 20.505732099999932

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 38 (ostatnio: 18.06.2020 21:06:28)
  • yahoo: 4 (ostatnio: 11.04.2016 19:55:12)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz